O co chodzi ?

Chodzi o to, że jeśli Twój zespół ze sobą nie współpracuje, to nie jest to jeszcze koniec świata. Możesz nad tym popracować.

I parę osób zwanych coachami zespołu opracowało różne narzędzia, które można zastosować, żeby na nowo poskładać sposób, w jaki Twój zespół ze sobą współpracuje.

Te narzędzia są skuteczne, ponieważ biorą pod uwagę fakt, że każda grupa tworzy jakiś system.

Ten system można zmieniać i kształtować (czytaj: coachować!)

Można więc tych technik używać zarówno w stosunku do istniejących zespołów, jak i do budowy dobrych relacji oraz klimatu współdziałania w zespołach nowo powstałych. Co więcej, można też pracować z zespołami, przed którymi stawiane są nowe cele i zadania.

Wraz z zespołem używamy metod ORSC™ ORGANIZATION AND RELATIONSHIP SYSTEMS COACHING, bo je znamy, lubimy i wydaliśmy dużo hajsu, żeby je poznać. 

Bez kitu, ORSC to najwyższy poziom wtajemniczenia w tej piaskownicy.

Poza tym w Polsce jest niewiele takich “orłów”, które mają te umiejętności. Na dodatek wiadomo, że wszyscy mamy stosowne kwity z ICF i paru innych organizacji. Ale…

Do brzegu!

Jeśli:

  • pojawiły się nowe wyzwania
  • macie konflikty w zespole
  • skuteczność i komunikacja szwankują
  • coś w teamie jest nie tak, jak powinno

… to możesz śmiało dzwonić po coacha zespołu (oczywiście nie szukaj daleko, tu jest kontakt).

I co potem:

Potem, jak już ten coach to ogarnie i poprowadzi przez proces, będzie się Wam pracować:

  • w lepszych relacjach
  • efektywniej, sprawniej, lepiej
  • z konfliktami, które są budujące, a nie niszczące (historie o braku konfliktów możesz wsadzić między bajki, chodzi o to, by były one konstruktywne i nieosobiste).

 

A w realu:

Zaczynamy od paru spotkań, rozmów i analiz. Potem praca z całą grupą na serii spotkań, poza tym przyda się też pewnie trochę coachingu indywidualnego. Ale zaprojektowanie tego procesu to już nasza sprawa. Spokojnie, wyluzuj.

Generalnie, jako manager musisz chcieć i wiedzieć, że to nie jest magiczna różdżka, która załatwi w jednej chwili wszystkie Twoje problemy. Ale skoro to czytasz, to pewnie już wiesz, że takiej różdżki nie ma.

Natomiast na pewno jest to doskonały, bo systemowy sposób na pracę z zespołem.

W sumie, to obiecujemy “magiczne” rozwiązania, ale żeby działały wszystkim musi się “chcieć”.

Skoro jeszcze to czytasz, to pewnie wiesz również, że nie jesteśmy sztywniaki w gajerkach z krawatem. Nie robimy consultingu i nie piszemy opasłych raportów, w których napiszemy co masz zmienić w firmie.

Pracujemy z ludźmi, ich wartościami, emocjami, lękami, uprzedzeniami. Z ich celami i planami.

Z ich życiem.

Więc jeśli chcesz

podjąć się takiej pracy, to pisz! Pewnie jak zwykle w biznesie chcesz dostać konkretną ofertę. Rozumiemy. Pisać możesz tutaj. 

 

 

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Linkedin
Contact us